článok tipovania

PODVODNÍCI V TIPOVANÍ

ako tipovať

PODVODNÍCI V TIPOVANÍ

Pekný deň priatelia,

dnes si povieme príbeh o tom ako to funguje s dohodnutými zápasmi a podvodnými stránkami na facebooku. Tiež si povieme o Jankovi, ktorý je taký naivný, že im verí a tým prichádza o svoje peniaze.

Som si istý, že väčšina z Vás sa už určite na FB stretla so stránkami, ktoré ponúkajú neskutočné výhry, rôzne otočky, dohodnuté zápasy a pod. Verte, že aj Janko bol medzi ľuďmi, ktorí takto prišli o nemalú sumu peňazí. Povedzme si teda ako to funguje.

Nie je to nič zložité. Stránku na FB si vie založiť naozaj každý. Stačí na začiatok pár desiatok € a za pár dní má takáto fanpage nad 1000 like (tzv. mŕtve duše). Mŕtve duše preto, lebo existujú ľudia, ktorí vedia za pár desiatok € fiktívne navýšiť počet lajkov na Vašej fanpage, o tom ako sa to dá, možno niekedy na budúce. Dôležité je, že reálny dosah príspevkov takýchto stránok je možno pár desiatok, avšak vy uvidíte na stránke 1000 a viac likes. To je základ podvodu, kto by predsa veril stránke s pár lajkami všakže ?!

Keď už takýto „podnikateľ“ má stránku môže sa začať dobre premyslený podvod s jediným cieľom a to obohatenia majiteľa tejto stránky. Všetky takéto stránky majú tikety, ktoré si vedia upraviť cez zdrojové kódy, takže v podstate nikdy neboli podané, nie to ešte výherné. Pár podvodníkov zašlo dokonca tak ďaleko, že si doma vytlačia vlastné tikety. Samozrejme na takto upravené alebo vytlačené tikety si pomocou FB zaplatia masívnu reklamu, ktorá priláka reálnych ľudí na ich fanpage a môže sa začať okrádanie vo veľkom.

Poviete si, ako je potom možné, že pod sponzorovaným príspevkom s takýmto tiketom je kopa komentárov tipu : „si najlepší“ ... „Vyhrali sme xy €, ďakujeme“ atď ? Sú dva spôsoby, ako takýchto komentárov podvodník docieli. Prvý, že si založí kopu fake nickov, pomocou ktorých si potom príspevky nie len lajkuje, ale aj komentuje. Toto však veľa ľudí prekuklo, nakoľko tieto fake nicky nemali skoro žiadnu históriu. Ani toto však “podnikateľa” nezastavilo a vymyslel druhý, ešte rafinovanejší spôsob ako ľudí už úplne zblbnúť. Stránka píše reálnym ľudom a ponúka im ich „skvelý samozrejme 10000% dohodnutý zápas” len za jednu malú službičku. Hádajte akú ?! Obyčajný komentár pod status, ktorý Jankovi dopredu napíše a on ho len pridá s očakávaním, ako super obišiel a aký ide byť večer bohatý.

Fotka s obrovskou výhrou, pod ňou 50 komentárov od „spokojných ľudí“, povedzme si pravdu, veľmi lákavé a len málo ľudí odolá. Ako náhle Janka týmto zlomia a ON im napíše správu, príde Jankovi odpoveď vo forme tipu, že zápas majú od takého a takého albánskeho zdroju, že ide o info zo šatne, nebodaj priamo od prezidenta klubu a za kurz 20 požadujú „len“ 100 € dopredu. Keď si to Janko preráta, povie si, veď tip mi stačí podať za 50 €, vyhrám 1000 € a po odrátaní vkladu a poplatku budem v pluse krásnych 850 € za jeden večer. No nekúp to !

Janko si neprečítal tento blog a stránka ho zlákala na vyššie uvedené, kúpil paysefcard, poslal im ho, následne stránka poslala tip. (Janko bol ešte v tej nešťastnejšej skupine, lebo mu tip poslali a tak prišiel nie len o poplatok, ale aj o svoj vklad na tiket, je totiž veľa stránok, kde Vám po zaplatení nepošlú nič a ako odmenu dostanete BAN).

 

Janko tip podal, pohodlne sa doma usadil, otvoril pivko a čakal ako ide o pár hodín zbohatnúť. Hádajte čo sa stalo ? Áno tip ušiel, isto si viete predstaviť Jankov hnev, sklamanie a tak s ťažkým srdcom kontaktuje stránku, že ako to je možné. Odpoveď bola, že zdroj sa pomýlil, zmenili sa na poslednú chvíľu určité veci a preto to nevyšlo, že sa však nemá Janko obávať, dostane náhradný tip a ten už bude na 10000% víťazný. O pár dní prišiel druhý tip, opäť ho Janko podal a čaká. Kto uhádne ako dopadol ? Samozrejme, tak isto ako prvý, prehrou. Do Janka už naozaj vošlo 100 čertov, píše stránke, avšak žiadna odpoveď. Po komentári, že klamú, Janko dostal BAN a stránka po pár týždňoch zanikla. Samozrejme majiteľ už určite mal v tom čase druhú a kolobeh sa mohol začať odznova. Janko miesto zbohatnutia skončil s bilanciou -200 €.

Ako môžete na FB vidieť, podobných stránok je ako húb po daždi. Vznikajú, zanikajú, no cieľ a výsledok je vždy ten istý - obohatenie sa na úkor Jankovej peňaženky. Som si istý, že väčšinu vlastní pár ľudí, ktorí si z nelichotivej finančnej situácie Slovákov urobili naozaj slušný biznis. Im sa to určite vráti (karma je zdarma), ale ty nemusíš byť ďalším hlúpym Jankom !

Martingale možno nie je pre každého, ale je potrebné uvedomiť si, že na stávkovanie a kladnú bilanciu potrebuješ trpezlivosť, systém, nepanikárenie a seriózny prístup partnera, ktorý ťa v tom podporí. My netipujeme, my postupne investujeme a zhodnocujeme. Nie sme tu pár týždňov, sme tu viac ako 3 roky bez nejakej fiktívnej zmeny majiteľa stránky, stále pod jedným brandom, pod jednou značkou Kingtips. Poznáte naše IČO, DIČ, sme s Vami v neustálom kontakte. Zváž sám, kto je seriózny a kto má ozajstné výsledky.

 

netipujte, VYHRÁVAJTE

Tvoj Kingtips.sk